Ako ošetrovať kožený nábytok?

Koža je prírodný materiál s dlhou životnosťou. Napriek tomu počas času vplyvom potu, slnku, pohybu domácich zvierat atď. dochádza k znečisteniu a celkovému vysušeniu. Aby sa zachovala krása, tvar a prirodzená ochraná funkcie kože, je nevyhnutná pravidelná starostlivosť. Obzvlášť každodenne používané predmety je nutné impregnovať a ošetrovať, aby koža zostala poddajná a nestratila svoj elegantný vzhľad. Preto obsahujú ošetrujúce prípravky lanolín, oleje a vosky.

Tekuté prípravky pre ošetrovanie kože

Na šetrné čistenie a starostlivosť o hladké a dezénovaný kože vo všetkých farbách sú vhodné emulzie, pasty alebo krémy. Prírodný včelí a karnaubský vosk udržuje kožu odolnú, príjemne poddajnú a osviežuje farby. Pravidelná starostlivosť chráni kožu pred vlhkosťou a škvrnami.

Na jednoduché a rýchle čistenie odporúčame Čistič na kožu. Na rozdiel od iných čistiacich mydiel možno tento prípravok nastriekať priamo na kožu a rozotrieť hubkou alebo handričkou. Špina sa potom spolu s vytvorenou penou zotrie a koža dočista vyschne.

Ako ošetrovať strieborne predmety

Či už sa jedná o šperky, dekorácie či riad čaká na predmety zo striebra a zlata rovnaký osud - postupne stráca lesk a vplyvom oxidácie zmatnie.

Starostlivosť o striebro a kovy

Pre ľahko zašlé predmety odporúča Poliboy Utierku na striebro, ktorá prepožičia povrchu nový lesk a chráni pred ďalšou oxidáciou. Utierku je možné použiť aj na predmety z mosadze, medi alebo zlata.

Silne zoxidované povrchy možno ľahko vyčistiť s prípravkom Poliboy Starostlivosť o striebro. Hubkou, ktorá je súčasťou balenia, sa nanesie krém na strieborné povrchy a potom opláchne vodou. Po osušení je možné pre zvýšenie lesku doleštiť Poliboy Utierkou na striebro.

Kúpiť