Nature Care Product


Produkty Poliboy BIO sú certifikované ako Nature Care Product. Tento štandard sa orientuje na prírodu: povolené sú len chemicky nezmenené zložky rastlinného, živočíšneho alebo minerálneho pôvodu. Prírodné látky pochádzajú pokiaľ možno z biologicky kontrolovaného poľnohospodárstva.
 

EcoControl


Poliboy prípravky označené prívlastkom BIO sú jednoznačne ekologické.
Prípravky Poliboy BIO sú certifikované nezávislým inštitútom EcoControl. EcoControl je inšpekčná a certifikačná agentúra pre ekologické výrobky a systémy dodržiavania kvality v oblasti non-food výrobkov.
www.eco-control.com

Öko Tex

Utierka na striebro certifikovaná podľa štandardov Öko Tex Standards.
Nezávislé skúšobné inštitúty medzinárodného spoločenstva Öko Tex testujú podľa svojich kritérií zdravotnú nezávadnosť textilných výrobkov všetkého druhu. Dôvera k textíliám - celosvetovo synomymum zodpovednosti pri výrobe textílií od suroviny až k hotovému produktu.
https://www.oeko-tex.com

ISEGA


Vlhčené utierky na čistenie chladničky
Akreditovaná skúšobňa ISEGA v nemeckom Aschaffenburgu preverila nezávadnosť Poliboy vlhčených utierok na čistenie chladničky pri používaní na čistenie kuchynských povrchov, na ktorých sa pripravujú alebo sú skladované potraviny.
 http://www.isega.de
 

AZL

Skúšobňa textilných a kožiarskych materiálov a výrobkov AZL Otrokovice s.r.o. testovala prípravky Poliboy.
AZL Otrokovice akreditovaná pre skúšanie usní, textilu, koženiek a ďalších materiálov testovala prípravky Čistič na kožu, Intenzívna starostlivosť o hladkú kožu, Vlhčené utierky na kožu a Čistič na koženku. Všetky tieto prípravky splnili príslušné normy ČSN.
http://www.azl.cz

Dermatest

Certifikát Dermatest dostali všetky vlhčené utierky značky Poliboy.
Aby sa predišlo kožným iritáciám alebo alergickým reakciám, boli všetky utierky podrobené testu spoločnosti Dermatest GmbH v nemeckom Münsteri. Všetky utierky v dermatologicko-alergologickom teste dosiahli výsledku "veľmi dobre". Výrobky preto môžu byť označované prívlastkom dermatologicky testované.
http://www.dermatest.de/

TÜV SÜD

Certifikát nemeckej skúšobne TÜV SÜD získali v roku 2007 vlhčené utierky Staubmeister na ploché obrazovky.
Utierky čistí TFT-obrazovky, plazmy, LCD-monitory a displeje efektívne a šetrne zároveň.

 

Stiftung Warentest

Renomovaná nemecká spotrebiteľská organizácia Stiftung Warentest potvrdila kompetencii vlhčených utierok Poliboy.
Výsledok testu "dobrý" pre Vlhčené utierky na parkety a laminát.
Test k problematike vlhčených utierok bol uverejnený v auguste 2009 a kvalita Poliboy vlhčených utierok na parkety a laminát bola potvrdená známkou "dobre" (2,3). Obzvlášť dobre boli hodnotené schopnosti odstraňovať špinu bez tvorenia šmúh.
 https://www.test.de/

PEFC

Všetky vlhčené utierky Poliboy získali tiež certifikát PEFC.
PEFC dáva záruku příkladého o zodpovedného lesného hospodárstva a podlieha prísnym medzinárodným smerniciam. Podiel viskózy v utierkach pozostáva zo 100% certifikovanej viskózy.